آیا با خودتان ارتباط احساسی خوبی دارید؟ (تست خودشناسی)

در زیر آزمونی است که به شما در درک این نکته که تا چه اندازه از خلاء احساسی و روحی رنج می برید، کمک می کند. روی جملات زیر به دقت بیندیشید:

اگر این جملات در مورد شما :

"به کرات" صدق می کنند، به خودتان نمره ی 10 بدهید.

"اغلب" صدق می کنند، به خودنمره8دهید.

"گهگاه" صدق می کند ، به خود نمره4دهید.

به ندرت صدق می کند و یا "هرگز" صدق نمی کند به خود نمره صفر بدهید.

 

فقط در نهایت صداقت پاسخ دهید چون نمیتوانید خودتان را گول بزنید!

 

  1. 1.برای داشتن احساس خوب به شخص یا کار خاصی وابسته نیستم، بلکه این احساس از درون من میجوشد.
  2. 2.در زندگی هدف کاملا مشخصی دارم و می دانم که برای چه کار آمده ام.
  3. 3.ارزش ها و باورهای زیر بنایی خود را به خوبی می شناسم.
  4. 4.خودم را عاشقانه دوست دارم، به علایق خود احترام می گذارم، خوب لباس می پوشم و به خودم می رسم، این قبیل کارها را حتی وقتی خودم تنها هستم نیز انجام می دهم.
  5. 5.از فکر کردن و بیان عقایدم لذت می برم.
  6. 6.برای تغییرات ناگهانی و غیر قابل پیش بینی نیز آمادگی دارم و در صورت بروز آن دچار استرس ناگهانی نمی شوم.
  7. 7.هیچ گاه آرزو نمی کنم جای کسی دیگر باشم و در عین حال از موفقیت دیگران خوشحال می شوم.
  8. 8.موقعی که همه چیز برنامه ریزی شده و فعالیت هایم از قبل مشخص است، احساس بهتری دارم.
  9. 9.همواره ویژگی های مثبت و پسندیده و کارهای خوب خود را تحسین می کنم.
  10. 10.هیشه در زندگی احساس "خوب بودن" دارم.

 

امتیازات

 

80-100 امتیاز:

شما رابطه روحی و احساسی سالمی با خود دارید. قدر دانی شما از دنیای درونتان، به خوبی عمق لذتتان از دنیای بیرونیتان است. خودباوری شما بالا بوده و حس هدفمندی بالایی در زندگی دارید و یقینا قادرید که غنا و عشق زیادی به رابطه تان بدهید. در مورد جملاتی که نمره پایین تری گرفتید بیندیشید و برای بهتر کردنشان تلاش کنید.

 

60-79 امتیاز:

رابطه روحی و روانی شما با خودتان بد نیست اما میتوانید بهتر باشید.

در برخی زمینه ها پیشرفت کرده اید ام در زمینه های دیگر هنوز احتیاج به پیشرفت دارید تا صلح و آرامش و خوشحالی که استحقاق آن را دارید نیز احساس کنید. کمتر به خودتان سخت بگیرید. همین قدر و همین طور که هستید کافی است. تلاش کنید تا بیشتر اعتماد کنید و کمتر کنترلگر باشید فقط مراقب باشید که آن را با این توقع از همسرتان که شما را بیش از آنچه که خودتان، خدتان را دوست می دارید دوست داشته باشد، خراب نکنید( یعنی اینکه توقع نداشته باشید که همسرتان شما را بیشتر از علاقه ای که شما به خودتان دارید، شما را دوست داشته باشد).

 

40-59 امتیاز:

هشدار! شما با احساس خلاء و تنهایی زیادی در زندگیتان روبرو هستید و این شما را از یک رابطه ی سالم محروم می دارد.

بیشتر به دنیای بیرونیتان توجه دارید. وقت آن رسیده که توجهتان را کمی به درونتان معطوف کنید تا که دریابید که هستید. نمی توانید مدام از خود فرار کنید. دلیل اینکه زندگی عشقیتان دردناک بوده، اینست که حتی با خودتان هم رابطه خوبی ندارید. مطمئن باشید که هیچ کس شما را خوشحال نخواهد کرد مگر اینکه خودتان از خودتان راضی باشید.

 

0-39 امتیاز:

اورژانس! شما در یک تشنگی مفرط احساس و روحی به سر می برید.

زندگی شما به توجه فوری نیاز دارد. از دیگران توقع نداشته باشید که از راه برسند و شما را نجات دهند. این فقط شمایید که می توانید خود را نجات دهید. بیدار شوید و به خود یادآوری کنید که روی این کره خاکی، به دنبال مقصود و هدفی هستید، این که بیاموزید و رشد کنید، اینکه از خودتان رویگردان نباشید. دیگران را به خاطر این که در زندگیتان برای شما درد و رنج سبب شده اند، سرزنش نکنید برخیزید و با ناامیدی هایتان بجنگید. شما به زمان نیاز دارید تا دریابید که هستید.

 

 

امتیاز خودم شد 76 . شما هم امتحان کنید!

ترجمه از : لادن نصیری

/ 3 نظر / 27 بازدید
عسل

40-59 امتیاز: هشدار! شما با احساس خلاء و تنهایی زیادی در زندگیتان روبرو هستید و این شما را از یک رابطه ی سالم محروم می دارد. بیشتر به دنیای بیرونیتان توجه دارید. وقت آن رسیده که توجهتان را کمی به درونتان معطوف کنید تا که دریابید که هستید. نمی توانید مدام از خود فرار کنید. دلیل اینکه زندگی عشقیتان دردناک بوده، اینست که حتی با خودتان هم رابطه خوبی ندارید. مطمئن باشید که هیچ کس شما را خوشحال نخواهد کرد مگر اینکه خودتان از خودتان راضی باشید.